Български форум за Тоше Проески
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Български форум за Тоше Проески

Добре дошли на всички почитатели на Тоше Проески, които са заедно, за да продължат мисията му :Да правим добро, без да очакваме нещо в замяна !


You are not connected. Please login or register

16-ти октомври и раздаването на мечти

5 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

valzal

valzal
Admin

Планове и обсъждане на идеи за 16ти октомври. Взети решения, процес на събитието, снимки и разкази за събитието.

eleonara

eleonara
Admin

Пускам и тук идея за това какво може да занесем при Тоше.Дали ще е на 16-ти или не,това вече в движение ще го решава ме.Та идеята е следната.На българският флаг да избродира ме очертанията на България и където има тошелинка да се избродира сърце.Това е в общи линии.Който мисли,че може да помага в бродирането да казва.Аз по принцип мога да го направя,но мисля че Окси е най-подходящия човек за тази работа cheers В момента идеята е в процес на развитие и обмисляне.Така,че приема ме всякакви допълнения 16-ти октомври и раздаването на мечти 1199265026

valzal

valzal
Admin

Момичета, вече е почти средата на септември и мисля, че е време да обсъдим какво правим на 16 октомври! МИсля, акцията с раздаването на мечти, балони, усмивки , надежда е една удесна инициатива и трябва да продължи. Време е да обсъдим под каква форма ще е тази година! Според мен нещата, които носим на Тоше са си отделна работа - всеки като го посети оставя по нещо, но тук сме се събрали за да се посветим в продължаването на делото му ... поне до толкова до колкото ни стигат силиците на средностатистически жители на планетата зема. Smile.
Очаквам предложения за 16 - раздаване на мечти от куфара , осъществяване на мечти ч/з стипендии или друга помощ? Хайде! Тоше ни зове! 16-ти октомври и раздаването на мечти 3210271528 

Danna Donku

Danna Donku

Аз предлагам да се организираме по места и да отидем на църква /преди или след 16, понеже се пада през седмицата/ да запалим свещи, като всяка година. Ако някой има предложение за дарение- нека първо да направим справка с колко налични средства разполагаме /от тях трябва да имаме за годишната акция и след това за всичко останало/.
Също така можем да подготвим някакъв материал за медиите, сега ми хрумва, не съм го обмисляла- нещо като ретроспекция какво се случва през всичките тези години в памет на Тоше и че на 16 окт. вместо да сме тъжни, сме избрали да мислим за Ангела с любов и да творим доброSmile

Benush

Benush

Значи, с Искра си говорихме преди няколко дни,че тази година може да не подготвяме пак панахида, да преговаряме със свещеници, да месим погачи и т.н, а например бихме могли да си изберем някой манастир край София - Драгалевски, Св.Мина... да са организираме, да отидем,да си запалим по една свещичка, да си поговорим, да си помълчим и изобщо - да направим онова,което на нас ни е на сърце, без да се водим толкова по разни канони. Отсега го пиша, първо за да чуя мнението ви, второ за да обсъдим евентуална дата, за да могат и други желаещи да дойдат и да се присъединят към нас,за да сме заедно.

Danna Donku

Danna Donku

Az podkrepqm ideqta,makar che ne moga da doida do sofia.

Lili8may

Lili8may

Аз съм съгласна с предложението на Бени тази година да не правим традиционна панахида, а просто да отидем на някое спокойно място и да правим това, което ни е на сърце в момента, без да се съобразяваме какво трябва да се прави и как. Мисля,че това е по-добрият вариант.

Разбира се, който от другите градове иска, нека организира панахида.

16ти е сряда, през седмицата е трудно да се организират такива неща. И все пак ми се иска на самия ден нещо да направим. Вярно, че всеки може вкъщи да си запали свещичка...

А за предложението на Влади - стипендия или друга помощ(например Сейв Дарина) също е добре да помислим.

valzal

valzal
Admin

Ето какво сега ми хрумнна спонтанно да направя аз тук. Ще направя торта с кратинката на форума / само ще помоля Бенушка да ми я прати без надписа/ На тортата ще пише "Истинската любов е, когато даваш без да очакваш нищо в замяна". Ще преведа някои от Тошевите послания на англ. , ще ги напиша на малки листчета, ще ги сложа в балони с бонбони и всичко това ще занеса на класът на Габи. Ако тогава позволят финансовите ми възможности може и друго да измисля. Мисля че тази идея може де се приложи в тази организация АТРОН във варна и/ или в някой детски дом в родните ви градове - в яслата на Владко напр. и/или градинката на Анджи... и където още можете да се сетите ... ако ви допада разбира се. Идеят не е да се обяснява на хората/децата какво е станало на този ден,а просто да зарадваме някого на този ден с надеждата Той да види и също да се зарадва. Не е нужно даже да е организирано - да чакаме да се нагласим , да се организираме много хора на едно място та всеки да си каже мнението, а просто който има желание да го направи , може даже да е нещо друго ... просто да сподели с разказче, снимки ... за тези които не са успели да са съпричастни, а и така се оформя цялото.

Benush

Benush

Да, на мен ми харесва идеята ти, Владуно сладка! Сега, по всяка вероятност не знам дали тук в София ще съумеем да направим нещо на самия 16...още не е ясно, но идеята с късметите - мисли на Тоше ми допадна.Даже ми даваш идея да разпечатам на малки листчета и аз мисли, да ги сгъна като късмети за кафе и да помоля в този ден някои от кафенетата до офиса просто да позволят да оставя чашката с къмесметчета,за да си взимат хората... Дано се получи,благодаря че сподели [img]http://www.pic4 Иначе на личен във ФБ веднага ти пращам снимката без надпис!

Lili8may

Lili8may

Идеята ти да зарадваш децата с торта и балони и същевременно това да носи посланията на Тоше е много добра, Влади.
Не знам, може наистина по градовете да се направи нещо подобно. Или в крайна сметка да направим дарение с каквито средства имаме. Аз също много харесвам идеята на АРТРОН да помагат на болни деца чрез изкуство. Така че, може за тях нещо да направим. Например да им купим материали за рисуване или от каквото имат нужда.

Benush

Benush

Значи, да помоля в който има някакви пари да сподели къде по колко има,за да направим равносметка и евентуален план за нещо!

valzal

valzal
Admin

В сейв дарина има кампания за Юмер , който се нуждае от операции и апарати за да може да чува и да говори.
http://www.save-darina.org/content/view/792/1/
Ако искате може и него да подкрепим.

valzal

valzal
Admin

https://www.facebook.com/DaPomognemNaToni/info

Ето още едно момче, за което бихме да се включим с колективна помощ ...

Lili8may

Lili8may

Много е трудно да се реши при такива случаи на кого да се помогне...На мен ми се струва,че на Тони случая е по-спешен. Но да решим заедно.

valzal

valzal
Admin

Да, така е Лили ... за Юмер днес прочетох че вече са събрани паричките, тя и сумата не беше голяма ...

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите